Skip to content Skip to footer

W dniu wczorajszym tj. 22.09.2023 uczestniczyłem w wyjątkowym spotkaniu w Bieńkówce, która jest miejscem chrztu Czcigodnej Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny.
Zostałem tam zaproszony przez księdza kanonika Rolanda Hopciasia, proboszcza parafii Przenajświętszej Trójcy, który w swojej gościnności i życzliwości, wiedząc o moim zaangażowaniu przy pracach w procesie beatyfikacyjnym sł. Rozalii Celiakówny, które wynikało ówczesnej pracy w Kongregacji spraw Kanonizacyjnych postanowił mnie zaprosić na cykl spotkań, które mają się skupiać na osobie sł. Rozalii i przybliżyć jej sylwetkę wszystkim zainteresowanym. Jest to osoba bardzo ciekawa, którą charakteryzowała od samej młodości szczególna więź z Chrystusem.
Urodziła się 19 września 1901 w Jachówce k. Myślenic. Jej brat Stanisław był m.in. pilotem w Dywizjonie 302, najmłodszy Rafał, wstąpił do salwatorianów. Chrzest przyjęła dzień po urodzeniu (20 września) w Bieńkówce, bo w Jachówce nie było jeszcze kościoła. Tutaj też przystąpiła do I Komunii świętej. 2 lipca 1917 przyjęła w Budzowie sakrament bierzmowania z rąk kard. Adama Sapiehy.
Pracowała w szpitalu św. Łazarza w Krakowie, głównie na oddział dermatologiczny. Od wczesnych lat zaczęła odczuwać szczególną mistyczną opiekę i bliskość Chrystusa.
Zmarła w Krakowie 13 września 1944. Jej ciało spoczywa na cmentarzu Rakowickim.
5 listopada 1996 roku rozpoczął się jej proces beatyfikacyjny na poziomie diecezji, który zakończył się w 2007. 9 kwietnia 2022 roku papież Franciszek polecił Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych opublikowanie dekretu o heroiczności cnót. Od tej pory Rozalia Celakówna nosi tytuł Czcigodna Służebnica Boża. Do jej beatyfikacji potrzeba jedynie cudu.
Wczoraj, odprawiona została Msza święta w intencji jej beatyfikacji. Po liturgii eucharystycznej był wykład odnośnie przebiegu procesu beatyfikacyjnego i duchowości Czcigodnej Służebnicy Bożej. W czasie rozmów z księdzem proboszczem Rolandem Hopciasiem zgodnie doszliśmy do wniosku, że warto byłoby rozszerzyć to spotkanie na cały cykl spotkań, na które serdecznie zapraszam już teraz, a o których będę informował na stronie zkijas.com w zakładce wydarzenia.
Bardzo dziękuję za zaproszenie, przyjęcie mnie w tak serdeczny sposób przez wszystkich, którzy uczestniczyli we Mszy św. i spotkaniu! Dziękuję tym wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowania do wczorajszego spotkania i sprawili, że było ono takie wyjątkowe. Bóg zapłać za wszystko!! Do zobaczenia na następnym spotkaniu.

Poniżej znajduje się nagranie z kazaniem z Mszy św. i kilka zdjęć z całego wydarzenia. Pozdrawiam!!!

Zostaw komentarz

0