Skip to content Skip to footer

Spotkanie autorskie z o. Zdzisławem Kijasem – Prezentacja książek „Reguła i życie. Czego dziś uczy św. Franciszek” oraz „Greccio i owoce nocy ciemnej św. Franciszka”.

Już za tydzień pragnę  spotkać się ze wszystkimi, którym  bliska jest tematyka moich książek. Te ostatnie, które pragnę zaprezentować dotyczą życia św. Franciszka oraz reguły franciszkańskiej, którą napisał  on dokładnie 800 lat temu, a której fenomen polega na niezmiennej aktualności. Poniżej dzielę się więc materiałami otrzymanymi od wydawnictwa Bratni Zew i serdecznie wszystkich zapraszam na spotkanie!

Boże życie – spotkanie autorskie z o. prof. Zdzisławem Kijasem.

Rok 2023 przypomina nam dwa ważne wydarzenia w życiu św. Franciszka z Asyżu i jego wspólnoty, które miały miejsce dokładnie 800 lat temu. Pierwszym z nich jest pisemne zatwierdzenie Reguły św. Franciszka przez papieża Honoriusza III, drugim – zorganizowanie przez Asyżanina tzw. pierwszej żywej szopki w Greccio.
By upamiętnić te wydarzenia, franciszkańskie wydawnictwo Bratni Zew przygotowało dwie publikacje, których autorem jest o. prof. Zdzisław Kijas, franciszkanin, profesor teologii, nauczyciel akademicki wielu uczelni w Polsce i za granicą, postulator generalny spraw kanonizacyjnych Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych, autor wielu poczytnych książek.
W książce „Reguła i życie. Czego dziś uczy św. Franciszek” udowadnia, że pozostawiona przez Asyżanina dla braci reguła nie ma im przeszkadzać i ich ograniczać, ale jest kompasem, który ukierunkowuje i wspiera ich w wędrówce ku Bogu; że wcale nie jest nudnym i przestarzałym dokumentem Kościoła z czasów średniowiecza, ale może twórczo rozwinąć również życie i osobowość człowieka XXI wieku.
W swojej najnowszej książce pt. „Greccio i owoce nocy ciemnej św. Franciszka”, przedstawia natomiast nie tylko samo wydarzenie pierwszej żywej szopki i świętowania Bożego Narodzenia w Greccio, ale przede wszystkim zwraca uwagę na jego znaczenie dla zrozumienia rozwoju duchowego św. Franciszka. Autor kieruje też uwagę na Asyżanina, który może pomóc współczesnemu człowiekowi w nauczeniu się, jak zaakceptować swoje życie, kochać je we wszystkich jego odsłonach i dotykać wszystkich jego aspektów: tych dobrych i tych najtrudniejszych.
Już dziś wydawnictwo Bratni Zew wraz z Księgarnią Franciszkańską zapraszają na spotkanie autorskie z o. Zdzisławem J. Kijasem, które odbędzie się w Księgarni Franciszkańskiej przy ul. Franciszkańskiej 4 w Krakowie, 21 września 2023 r. o godz. 18.00.

Zostaw komentarz

0